Piwo to uzupełniające się nawzajem żywioły:
woda, słód, chmiel, drożdże i wszelkie dodatki
ograniczone jedynie fantazją piwowara.

Browar Faktoria to indywidualiści połączeni jedną wspólną ideą

“warzenia dla Was dobrego piwa”

Raz sięgamy do tradycji, innym razem poszukujemy nowych wyzwań.
Docieramy do zdarzeń, miejsc, historii i postaci, które stają się duszą naszych piw.
Podróżujemy w czasie i przestrzeni, nie zapominając jednocześnie o solidnym rzemiośle.
Nie uznajemy kompromisów, nie chodzimy na skróty, nie oszczędzamy na surowcach.
Słuchamy Waszych opinii, poprawiamy, pracujemy nad piwem i sobą.
Chcemy robić dla Was piwo takie, jakie sami chcielibyśmy zawsze mieć przed sobą.

Aktualności

Ngorongoro

Po raz pierwszy świat usłyszał o tym niezwykłym miejscu w 1892 toku, gdy na czele dwustuosobowej wyprawy dotarł tam austriacki etnograf i kartograf Oscar Bauman. Kolejnymi Europejczykami, którzy ulegli magii tego miejsca byli bracia Adolph i Friedrich Siedentopf z Niemiec, którzy w kraterze uprawili ziemię aż do wybuchu I wojny światowej; organizowali tam także polowanie dla przyjaciół z Niemiec.
Położona w północnej Tanzanii, Ngorongoro to największa w świecie, nieaktywna, nieuszkodzona i niewypełniona kaldera wulkaniczna. Ostatnia eksplozja krateru miała miejsce jakieś 2-3 mln lat temu. Sam krater ma 610 m głębokości; jego łączna powierzchnia to ok. 265 km2. Ngorongoro uznany został za jeden z siedmiu Naturalnych Cudów Afryki.
Oprócz żyjących tam ok. 25 tys. dużych zwierząt, w większości kopytnych, krater zamieszkuje najgęstsza znana populacja lwa masajskiego, licząca obecnie 62 sztuki. Ciekawostką jest, że efektem ubocznym naturalnego obszaru zamkniętego, jest znaczący chów wsobny populacji lwów, powodowany bardzo małą liczbą nowych osobników wchodzących do lokalnej puli genowej, gdyż bardzo niewiele nowych samców dostaje się do wnętrza krateru z zewnątrz. Tym którym uda się wejść, często nie mają szansy dostąpić rozrodu gdyż wyganiane są przez samce z krateru, stanowią bowiem dla nich konkurencję rozrodczą.

Czy masz
ukończone
18 lat?
Zapraszamy
po osiągnięciu
pełnoletności
TAK
NIE